Sağlığına Kavuşup Çocuklarına Bakmak İstiyor
soplitav şenlikleri

Sağlığına Kavuşup Çocuklarına Bakmak İstiyor

Kocaeli’de omurga hastalığı nedeniyle günlük hayatında ciddi sorunlar yaşayan, kalp ritmi bozulan ve solunum problemleri yaşayan 3 yaşındaki iki çocuk annesi Şükran Çarpar, çocuklarıyla ilgilenebilmek için sağlığına kavuşacağı günün hayalini kuruyor.

Sağlığına Kavuşup Çocuklarına Bakmak İstiyor

Kocaeli’de son evresine giren omurga eğriliği hastalığı nedeniyle kalp ritmi bozulan ve solunum problemleri yaşayan 32 yaşındaki Şükran Çarpar, tedavi olup sağlığına kavuşacağı günü bekliyor. Darıca ilçesi Sırasöğütler Mahallesi’nde dükkandan bozma bir evde eşi ve iki çocuğuyla yaşayan Şükran Çarpar, üç yılı aşkın süredir hayatını etkileyen omurga hastalığıyla mücadele ediyor. Kocaeli ve İstanbul’da çeşitli hastanelere başvuran ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle tedavisini tamamlayamayan genç kadın, zaman içerisinde vücudunda meydana gelen ileri derece şekil bozukluğu nedeniyle günlük işlerini de yapamaz duruma geldi.

Hastalığın ilerlemesi nedeniyle kalp sağlığı bozulan Çarpar, daha sonra solunum problemleri de yaşamaya başladı. Ağrılarını hafifletmek için kullandığı ağır ilaçların etkisiyle sütü kesilen genç kadın, bir ayı aşkın süredir 1 yaşındaki kızı Yağmur’u ek gıdalarla beslemeye çalışıyor. Günlük hayatında karşılaştığı ciddi sorunlarla baş etmeye çalışan Şükran Çarpar, bir an önce sağlığına kavuşup çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamak istiyor.

Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Sağlık Bakanımızdan ve doktorlarımızdan bana yardım etmelerini istiyorum.” “Eşimin hastalığı nedeniyle sürekli bir işte çalışamıyorum” Zorlu süreçte eşinin en büyük destekçisi olan Mehmet Çarpar da skolyoz, kifoz ve lordoz hastası olan eşinin sağlığına kavuşması için 2015’te beri mücadele ettiklerini belirtti. Eşinin hastalığı nedeniyle sürekli hastanelere gidip gelmek zorunda kaldığı için düzenli bir işte çalışamadığını aktaran Çarpar, gündelik işlere giderek evini geçindirmeye uğraştığını, kazandığı paranın önemli kısmını hastane ve ilaç masraflarına harcadığını ifade etti. Çarpar, İstanbul ve Kocaeli’de gittikleri hastanelerden sonuç alamadıklarını söyleyerek, “Maddi gücümüz olmadığı için özel hastaneye gidemiyoruz. Eşimin hastalığının tedavisi zor ve riskli bir ameliyat gerektiriyor. Farklı disiplinlerden birden fazla doktorun girmesi gereken bir ameliyat. Bundan dolayı çevremizdeki hastanelerden sonuç alamadık.” şeklinde konuştu.

Etiketler: sağlık gündem darıca
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gölcük Yazlık'ta Yas Var
Gölcük Yazlık'ta Yas Var
Gene Üst Geçit Gene Modern!
Gene Üst Geçit Gene Modern!