Okullar Güzelleşiyor
soplitav şenlikleri

Okullar Güzelleşiyor

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, okulları ilgilendiren konularda önemli açıklamalarda bulundu.

Okullar Güzelleşiyor

Ercan Gülsuyu, okul binaları ve inşaatlarla ilgili düşüncelerini dile getirdi. 'Planlamara göre Hacı Hali Erkut Anadolu Lisesi alt sınıflara öğrenci almayacak, ancak son öğrenci mezun oluncaya kadar eğitime devam edecek. Herkes mezun olunca okul kapanacak. Aynı binada olan Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eğitimlerine başlanacak. Binanın bağışını sağlayan Hacı Halit Erkut Vakfı’yla yapılan protokol gereği, okulun adını Hacı Halit Erkut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak teklif edilecek. Her iki okulda, aynı binad eğitim faaliyetlerini sürdürecek” dedi.

‘Garnizon ve donanma anaokulu olacak’

Eğitim Müdürü 'Askeriyede okul öncesi eğitim kurumu vardı ve burada bir bina söz konusuydu. Bu bina, Valilikle yapılan protokolle Milli Eğitim'e devredildi. Bu binaya Garnizon Anaokulu taşınacak. Garnizon Anaokulu ise protokolde yazıldığı gibi Donanma Anaokulu olacak. Söz konusu bina hem askeriyenin hem de belediyeye verilen 50 dönümlük alan içerisinde. O alanda bulunan tel örgüler kalkınca tamamen sivile verilmiş olacak. Şu an okulda öncelik askeriyenindir' dedi.

‘ÇAKABEY, YENİ BİNAYA GEÇİYOR’

Devam eden okul inşaatlarına da değinen Müdür Gülsuyu, “Saraylı’daki okulumuzun inşaatı devam ediyor. Sahasının dökümü yapıldı. Büyük bir ihtimalle Kurban Bayramı sonrasında geçici teslimini alacağız. Hızlı bir şekilde eğitim ve öğretime açmış olacağız. O bina 24 derslik diye geçiyor ama orada en az 40 derslik olur. Bu binaya da Çakabey Anadolu Lisesi geçmiş olacak. Yeni sene içerisinde bu okul açılacak. Çakabey’in binasına da Oyak Ortaokulu gelecek. Oyak Ortaokulu’nun binasına da Şehit İzzet Emin İmam Hatip Ortaokulu gelecek. Eski Çiftlik İlkokulu binasına da Öz-De Bir Özel Eğitim Okulu’muz geçecek” dedi.

Etiketler: okul Ercan Gülsuyu Eğitim Müdürü anaokulu eğitim lise Hacı Hali Erkut Anadolu Lisesi Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gölcük Yazlık'ta Yas Var
Gölcük Yazlık'ta Yas Var
Gene Üst Geçit Gene Modern!
Gene Üst Geçit Gene Modern!