Engelli Muhtar Takdir Toplamaya Devam Ediyor
soplitav şenlikleri

Engelli Muhtar Takdir Toplamaya Devam Ediyor

Çalışkanlığıyla adını duyuran Türkiye'nin tek engelli muhtarı Mehmet Kamış, Gölcük İrşadiye Köyü'nde kısa sürede önemli işler başardı.

Engelli Muhtar Takdir Toplamaya Devam Ediyor

30 Mart Yerel Seçimleri’nde göreve seçildikten sonra  köyünde ne sorun varsa çözmek için çalışan Kamış kısa sürede önemli işlere imza attı.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Mehmet Kamış şunları söyledi: “Köyümüzün camisi çok önemli. İçini ve dış cephesini yeniledik. Cami meydanımızda yeni bir düzenleme gerçekleştirdik. Gölcük Belediyesi Erikli Tepe Tabiat Parkı’na giden yolda çeşmeler yaptık. Mezarlık içindeki abdesthanenin çatı onarımı, parke yollar, 4.500 m. uzunluğunda su boruları değiştirildi, yollardaki çukurlar giderildi, köy meydanına büyük fırın inşa edildi, içme suyu hatları yenilendi, engelli vatandaşların evlerinin önleri stabilize malzeme ile çamur olması engellendi. Ayrıca parke yapılması gereken yerler yapıldı, Yukarı İrşadiye’ye abdesthane, Gürel, Yeni ve Dursunoğlu ailelerinin evlerine mazgal - kroger boru işi, mezarlık kapılarının tamir ve temizliği, cami avlusuna masa, sandalye temini, araçsız hasta köylülerin, hastaneye gidip gelmelerinde kolaylıklar sağlandı.” dedi. 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer'e teşekkürler
Mehmet Kamış, “Bu hizmetleri gerçekleştirmemizde ilk günden bu yana bize destek veren, her zaman yanımızda olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç.Dr.Tahir Büyükakın ve Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer başta olmak üzere, çalışanlarına, köy halkımıza ve azalarıma çok teşekkür ederim. İnşallah köyümüz Kocaeli’de parmakla gösterilen örnek köyler arasına girecek” diyerek sözlerini bitirdi.   

Etiketler: Tahir Büyükakın Yıldırım Sezer Mehmet Kamış muhtar engelli muhtar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gölcük Yazlık'ta Yas Var
Gölcük Yazlık'ta Yas Var
Gene Üst Geçit Gene Modern!
Gene Üst Geçit Gene Modern!