Konservatuar Yetenek Sınavları Başvuruları Başlıyor
soplitav şenlikleri

Konservatuar Yetenek Sınavları Başvuruları Başlıyor

Konservatuar yetenek sınavı başvuruları, 19 Ağustos ile 4 Eylül tarihleri arasında yapılacak

Konservatuar Yetenek Sınavları Başvuruları Başlıyor

19 Ağustos ile 4 Eylül tarihleri arasında yapılacak başvurular sonrası yetenek sınavı yapılacak ve başarılı olanlar Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nda eğitim almaya hak kazanacak. 7-8 Eylül tarihlerinde yapılacak yetenek sınavı için başvurular, 19 Ağustos Pazartesi günü itibariyle başlayacak.

Her Bölümden Eğitim

Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Türk Din Musikisi, Batı Müziği, Güzel Sanatlar, Geleneksel Sanatlar ve Bale bölümlerinde eğitim veriliyor. Başvuru için Fuar içi Leyla Atakan Kültür Merkezi Kültür, Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürlüğü’ne bir vesikalık fotoğraf ve kimlik fotokopisi ile başvurmak yeterli.

Yetenekler Günyüzüne Çıkıyor

Konservatuvar bünyesindeki Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Türk Din Musikisi ve Çocuk Koroları’nda yer alarak konserde sahne alıyor. Her yıl Güzel Sanatlar ve Geleneksel Sanatlar Bölümü öğrencilerinin de yılsonu sergileri, sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Temel Sanat Eğitimi

Çocuk Resim ve Dini Musiki bölümleri için 2 yıl, Bale ve Hat bölümleri için 4 yıl, diğer bölümler içinse 3 yıl temel sanat eğitimi veren Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nın alanında etkin ve başarılı eğitmenleri tarafından verilen eğitimlerle başarısı ve yetkinliği herkes tarafından biliniyor. Uzun yıllardır eğitim veren konservatuvardan yetişen öğrencilerin her yıl yetenek sınavı ile öğrenci alan üniversite devlet konservatuvarları ve güzel sanat fakültelerini kazanmaları bunun en büyük göstergesi.

Etiketler: konservatuar hazırlık sınav
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gölcük Yazlık'ta Yas Var
Gölcük Yazlık'ta Yas Var
Gene Üst Geçit Gene Modern!
Gene Üst Geçit Gene Modern!