Beyoğlu Deresi İçin Temizlik Talebi
soplitav şenlikleri

Beyoğlu Deresi İçin Temizlik Talebi

Kazıklı Beyoğlu Deresi’nin 630. Sokak’tan geçen noktasında, giderek artan atık ve ot birikintilerinin temizlenmesi talep ediliyor.

Beyoğlu Deresi İçin Temizlik Talebi

Kazıklı Beyoğlu Deresi'nin Çiftlik Mahallesi 630. Sokak’tan geçtiği yerde atık ve ot birikintilerinin çok fazla olduğu açıkça fark ediliyor.

Derenin iç kısmı temizlenmeli

Mahallede oturan vatandaşlar, derenin iç kısmı için temizlik yapılmasını istiyor. Gölcük ilçesinin çoğu bölümünden geçen Kazıklı Beyoğlu Deresi, özellikle denize döküldüğü yerde büyük kirliliğe neden oluyor. Bu durumun en büyük nedeninin dereye atılan veya bırakılan atıkların olduğu gözle görülecek derecede fazla. Derenin geçtiği söz konusu sokakta yer alan köprünün altında, derenin kirliliği göze çarpıyor. Bazı noktalarda ot birikintileri, bazı yerlerde ise beton bloklar görülüyor. Yurttaşlar, derenin iç bölümlerinin temizlenerek kirlilikten arındırılmasını ve sinek gibi canlıların üremesinin engellenmesini talep ediyor.

Kirlilik tamamen temizlenmeli

İlçenin birçok yerinden geçen Kazıklı Beyoğlu Deresi’nin tamamen temizlenmesi gerektiğini belirten mahalle sakinleri, derenin kirliliğinde insanların da büyük etkisi olduğunu, çöp ve atıkların dereye atılması, çevreye dikkat edilmemesinin kirliliğin fazlalaşmasında etkili olduğunu belirtti. Derenin iç kısmında ot birikintileri ve beton blokları olduğunu; deredeki kirliliklerin ise olduğu gibi döküldüğü denizde de kirliliğe sebep olduğunu söyledi. Mahalle sakinleri, bunu engellemek için derenin temizliğine dikkat edilmesi gerektiğini ve var olan kirliliğin büyümeden önlemesinin şart olduğunu söyledi. 

 

Etiketler: Beyoğlu Deresi kirlilik Gölcük deniz kirliliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gölcük Yazlık'ta Yas Var
Gölcük Yazlık'ta Yas Var
Gene Üst Geçit Gene Modern!
Gene Üst Geçit Gene Modern!