Göz Kapak Estetiği
soplitav şenlikleri

Göz Kapak Estetiği

Op. Dr. Şeyda Atabay, göz kapak estetiğinde merak edilen soruları titizlikle cevaplandırdı. İşte merak edilenler..

Göz Kapak Estetiği

Gözlerimizin sağlıklı görebilmesi için göz kapaklarının da sağlıklı olması şarttır. Göz kapak sorunlarının gerek hastalık gerekse estetik amaçlı olsun altındaki gözü de bütün olarak değerlendiren göz doktorlarınca tedavi edilmesi uygundur. Atabay, “Göz kapakları anatomisi çok özeldir. Ve bu anatomiye hakim olmayanlarca yapılan herhangi bir müdahale geri dönüşü olmayan sorunlara, görme kayıplarına neden olabilmektedir. Göz kapak hastalıkları ile ilgilenen göz hastalıkları birimine Oküloplasti adı verilmektedir” diye konuştu.

Ameliyat Gayet Rahat

Op. Dr. Atabay, “Ameliyatlar sonrasında gözün kapatılmasına gerek yoktur. Sadece yaranın üzerine şerit şeklinde bant yapıştırılır. Bu bant 24 saat sonra çıkartılır. Hiç bir sebeple gözü tamamen kapatmamalıyız. Ameliyat sonrası hemen buz tedavisine başlıyoruz. Bu sayede ağrı morarma ve şişlik olmasını olabildiğince aza indirgiyoruz. Ameliyat sonrası bazı hastalarımız sadece tek tablet ağrı kesiciye ihtiyaç duyarlar yada hiç ağrı kesici kullanmalarını gerektirecek ağrıları olmaz. Gayet rahat bir ameliyattır” dedi.

Doku Kaybında Hassasiyet

''Ameliyat öncesi dokular ölçülerek yapılacak ameliyat belirlenir. Göz kapağı ameliyatlarında gevşemiş dokular sıkılaştırılır veya fazlası çıkartılır. Yeterli bir doku çıkarımı yapılmalıdır. Çünkü agresif tedaviler göz kapanma sorunlarına neden olmaktadır. Yeterli bir tedaviden sonra dokularda geri bozulma olmaz. Ama yaşlanmayı ve yerçekimini durdurmak gibi bir etkimiz olmadığından zamanla dokular yaşla birlikte bir miktar gevşer. Ancak bu uzun yıllar sonra karşılaşılacak bir durumdur.''

Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrasında dikişler olduğundan 1 hafta kadar sonra alınması gerekmektedir. Kalabalık ortamlarda çalışması veya bulunması gereken hastaların 1 hafta sonra yani dikişleri aldırdıktan sonra çalışmaları uygundur.

Etiketler: göz kapağı estetik sağlık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gölcük Yazlık'ta Yas Var
Gölcük Yazlık'ta Yas Var
Gene Üst Geçit Gene Modern!
Gene Üst Geçit Gene Modern!