KARBAFED Yönetim Kurulu Üyeleri tulumla karşılandı
soplitav şenlikleri

KARBAFED Yönetim Kurulu Üyeleri tulumla karşılandı

(KARBAFED) Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri, bu sene içinde Artvin'e ikinci geziyi düzenleyerek Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek’i ziyaret etti.

KARBAFED Yönetim Kurulu Üyeleri tulumla karşılandı

(KARBAFED) Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu tarafından ikincisi yapılan ve Artvin'i görmemiş olan Artvinliler için gerçekleşen gezinin üçüncü durağı, Artvin’in en doğusundaki Kemalpaşa ilçesi oldu. KARBAFED Başkanı Mikail Kalyoncu, Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Selçuk Çelebi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Yönetim Kurulu üyeleri Arzu Yıldırım ve Hasan Basri Başbay ile geziye diğer katılanlar, belediye binasının önünde Artvin müziği ve tulum eşliğinde karşılandı.

‘Seçilen başkan herkesin başkanıdır'

Son derece sıcak gerçekleşen karşılama sonrası başkanın makamına geçildi. KARBAFED Başkanı Mikail Kalyoncu ve Selçuk Çelebi, önceki ay yapılan ve Kocaeli’deki gazetecilerin Artvin gezisi sonrası bölge ile ilgili olarak yaptıkları haberleri, kupürlerden oluşan bir dosya formatında başkana teslim etti. Ziyaret sırasında konuşan KARBAFED Yönetim Kurulu Başkanı Mikail Kalyoncu, seçim sürecinde siyasi partilerin yarıştığını, seçimin bitmesiyle parti olayının da bittiğini belirtti. Seçilen başkanın herkesin başkanı olduğunu, saygı duyulması gerektiğini ve siyasi büyüklerin bunu yapması gerektiğini sözlerine ekledi. 

‘Parti rozetini çıkardık’

CHP'den ikinci dönem belediye başkanı seçilen Ergül Akçiçek ise, yerel seçimlerin hizmet yarışı olduğunu ve seçimi kazandıktan parti rozetlerini çıkardıklarını söyledi. Makam odalarının her zaman ve herkese açık olduğunu; sadece kendi partililerinin değil tüm Kemalpaşalıların belediye başkanı olduğunu belirtti. "Derdimiz Kemalpaşa" diyerek her şeyin Kemalpaşa'nın kalkınması ve daha iyi yerlere gelmesi için olduğunu söyledi. 

'Horon ve tulum eşliğinde Kemalpaşa'dan ayrılış’

Mikail Kalyoncu KARBAFED çalışmaları ile ilgili olarak Başkan Ergül Akçiçek’i bilgilendirdi. Kocaeli’de yaklaşık olarak 600.000 Artvin kökenli yurttaşımızın yaşadığını belirten Kalyoncu, başlıca görevlerinin hemşerilerini bir araya getirmek, kültürlerini yeni nesillere aktarmak ve kadınları üreten bireyler haline getirmek olduğunu belirtti. KARPAFED Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Selçuk Çelebi ise basın olarak her zaman destekleyeceklerini söyledi. Sohbet sonrası, KARBAFED Yönetim Kurulu Üyeleri ve geziye diğer katılanlar, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek’i ziyaret ederek Başkan ve Kemalpaşalılarla beraber tulum eşliğinde horon oynadıktan sonra Kemalpaşa'dan ayrıldılar.

Etiketler: KARBAFED Kocaeli artvin CHP Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gölcük Yazlık'ta Yas Var
Gölcük Yazlık'ta Yas Var
Gene Üst Geçit Gene Modern!
Gene Üst Geçit Gene Modern!