Pomem Sınavı Nezaman Yapılacak | Gölcük HaberGölcük Haber

22 Mayıs 2022 - 17:55

Pomem Sınavı Nezaman Yapılacak

Pomem Sınavı Nezaman Yapılacak ve 27. Dönem Pomem Sınav Tarihi Nezaman sorularının cevapları siz değerli okurlarımız için hazırladık.

Pomem Sınavı Nezaman Yapılacak
Son Güncelleme :

19 Ocak 2021 - 17:16

9318 okuma

Pomem Sınavı Nezaman Yapılacak ve 27. Dönem Pomem Sınav Tarihi Nezaman sorularının cevapları siz değerli okurlarımız için hazırlamış olduğumuz haberde. Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanan 27. Dönem Pomem sınav duyurusu ile polis adaylarını tatlı bir telaş aldı bile. Sınav tarihinin açıklanması ile birlikte akıllarda sınav yerleri bellimi? sınav giriş belgeleri açıklandı mı? gibi soruları yer almaya başladı. İşte sizler için derlediğimiz 27. Dönem Pomem sınavı için tüm adayların bilmesi gereken bilgiler…

adaylaır 24 Aralık tarihine kadar Pomem başvurularını yaptılar ve sınav için beklemeye başladılar. Beklenen gün geldi ve Pomem sınav tarihi açıklandı. Ancak sınav giriş belgeleri ve sınay yerleri açıklandı mı?

27. DÖNEM POMEM SINAVI NE ZAMAN?

27. Dönem POMEM sınavları Ön Kontrolü aşamasıyla 15 Şubat 2021 tarihinde başlayacaktır.

Başvuru merkezleri ve tarihleri ilerleyen günlerde Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi www.pa.edu.tr adresinde açıklanacaktır.

POMEM SINAV YERLERİ VE GİRİŞ BELGESİ AÇIKLANDI MI?

27. Dönem POMEM sınav giriş belgeleri henüz yayımlanmadı. Konuya ilişkin resmi duyuru yayımlandığında haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.

Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Merkezlerine önlisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan 6.400 lisans (5.440 erkek ve 960 kadın), 1.600 önlisans (1.360 erkek ve 240 kadın) olmak üzere toplam 8.000 öğrenci alımı yapılacaktır.

SINAV SONUÇ LİSTESİNİN BELİRLENMESİ VE İLANI

Adayların başarı sıralamasına esas POMEM giriş puanı; adayın KPSS puanının %25’i, fiziki yeterlilik sınavı puanının %25’i ve mülakat sınavı puanının %50’sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; KPSS’den alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir. Adayların sınav sonuçları, sınav ile ilgili işlemler tamamlandıktan sonra Akademisi Başkanlığınca ilan edilir.

UYARI: Sınav sonuçları adaylara Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuçları duyurulmayacak ve sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adayların eksik, yanıltıcı, yalan beyan, sahte evrak veya sınav komisyonlarını yanlış bilgilendirme sonucunda sınavlara katılarak başarılı olan adayların sınavı asıl ve yedek olarak kazanmış olsalar bile, geçici-kesin kayıt işlemleri yapılmayacak, kesin kayıt ve okula kabulleri yapıldıktan sonra bu durumları ortaya çıkanların, ilgili yasal mevzuat çerçevesinde -öğretimin herhangi bir aşamasında ilişikleri kesilecektir. Adayın söz konusu işleme kasıtlı olarak sebebiyet verdiğinin tespit edilmesi durumunda aday hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır.

2010 Yılında Kurmuş Olduğumuz Gölcük Şehir Rehberi'ni 2018 Yılında www.golcuk.com.tr Adresi ile Yeni Bir Vizyon'a Kavuşturduk. Donanma Kenti Gölcük'ün Renkli Yüzü Sloganı ile Sizlere Gölcük'ü Daha Yakın Hale Getiriyoruz.

Ogün Ünal KARATAŞ

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
test