Gölcükte Başpehlivan Tanju Gemici Oldu
soplitav şenlikleri

Gölcükte Başpehlivan Tanju Gemici Oldu

Geleneksel Gölcük Yağlı Pehlivan güreşlerinde başpehlivanlığı Tanju Gemici kazandı.

Gölcükte Başpehlivan Tanju Gemici Oldu

Sabah saat 10.00'da başlayan güreşlerde baş güreşleri akşam saatlerinde yapıldı. Kıran kırana mücadelelere sahne olan başpehlivan güreşlerinde Kağıtsporlu güreşci Tanju Gemici şampiyon oldu. Hamza Köseoğlu 2. Recep Kara ve İsmail Balaban ise 3.sırayı birlikte paylaştı.

Sabah saatlerinden itibaren Denizevleri dolduran güreş severler, bir birinden zorlu geçen mücadeleleri zevkle izlediler. 

Türkiye'nin önde gelen pehlivanlarının katıldığı güreşlerde trübünler ve güreş alanı tıklım tıklım doldu.Güreşleri Ak PArti İl Başkanı Mehmet Ellibeş de ilgiyle izledi. 

Tanju Gemici'nin başpehlivan olduğu güreşler sonunda bir açıklama yapan Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, " Gölcük Belediyesi Büyük Yağlı Güreşlerini büyük bir ilgi ve katılımla gerçekleştirdik. Kıran kırana geçen müsabakalar sonrasında Başpehlivan olan Tanju GEMİCİ başta olmak üzere katılım sağlayan tüm güreşçilerimizi can-ı gönülden kutluyorum.

Bize muhteşem bir gün yaşatarak tribünleri tıklım tıklım dolduran hemşehrilerimize ve misafirlerimize de yürekten teşekkür ediyorum.Gölcük Belediyesi olarak gelecek yıllarda da ata sporumuz yağlı güreşlere ve diğer spor branşlarına destek vermeyi sürdüreceğimizi de belirtmek istiyorum."dedi

ŞAMPİYON TANJU GEMİCİ

Gölcük Belediyesi Büyük Yağlı Güreşleri, Baş, Baş Altı, Büyük Orta, K.Orta B.Boy, K.Orta K.Boy, Deste Büyük, Deste Küçük, Ayak, Tozkoparan, Teşvik 1, Teşvik 2, Minik 1, Minik 2 kategorilerinde yapılırken, kıran kırana müsabakalar gerçekleşti. Başpehlivanlıkta büyük mücadelenin sonunda Tanju Gemici, Hamza Köseoğlu ile çıktığı finalden rakibinin sırtını yere bastırarak galibiyetle ayrıldı. Recep Kara ve İsmail Balaban ise 3.lüğü paylaştı. Ardından kupaları ve madalyaları protokol üyeleri tarafından taktim edildi ve büyük yağlı güreşleri tamamlanmış oldu. 

Kaynak: Yeni Gölcük Gazetesi

Etiketler: başpehlivan tanju gemici gölcük yağlı güreşleri yağlı güreş başpehlivanı tanju gemici gölcük tanju gemici
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gölcük Yazlık'ta Yas Var
Gölcük Yazlık'ta Yas Var
Gene Üst Geçit Gene Modern!
Gene Üst Geçit Gene Modern!